preloader gif

Hakkımızda

Opkon Company

Biz Kimiz

1993 yılında İstanbul’da kurulan OPKON Optik Elektronik Kontrol San. Tic. A.Ş. Türkiye sanayisinin lokomotifi olan makine üreticileri ve genel endüstriyel otomasyon uygulamaları için  yüksek hassasiyette pozisyon ölçüm sensörlerinin araştırma-geliştirmesini, üretimini, bunların yurt içinde ve yurt dışında 45’den fazla ülkeye satışını gerçekleştirmektedir.

Türkiye’deki üretim ve pazarlama tesislerinin yanında Almanya ve Çin’de kendi satış ve pazarlama ofisleri bulunmaktadır. Bu sayede dünya genelindeki müşterilerine stoktan hızlı bir şekilde teslimat yapabilmektedir.

OPKON uzman ve deneyimli AR-GE kadrosuyla en yeni teknolojileri takip ederek, müşterilerine dünya standartlarında ürünler geliştirmekte ve çözümler sunmaktadır.

İstanbul’da 4000 m2 alanda kurulu fabrikası ve 128 kişilik tecrübeli kadrosuyla başta temassız magnetostriktif sensörler olmak üzere, lineer potansiyometreler, rotary potansiyometreler, ipli sensörler, manyetik lineer enkoderler, optik rotary enkoderler, dijital göstergeler, hızlı sayıcılar gibi pek çok endüstriyel sensör ve cihazın üretimini yapmaktadır. 

OPKON, müşteri beklentilerine duyarlı, sonuca yönelik hareket eden, sürekli gelişim içerisinde, kalite odaklı, ayrıca toplum ve çevre duyarlılığına da son derece önem gösteren bir kurum kültürüne sahiptir.

OPKON, dünyanın önde gelen önemli sensör markalarından biri olmayı hedefleyerek güçlü bir vizyon ortaya koymaktadır.